از ائمه ی جماعات و رابطین فرهنگی امور و ادارات آبفا تابعه شرکت آبفا استان فارس تجلیل شد

با حضور جمعی از مسئولین ستاد اقامه ی نماز و ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان، از ائمه ی جماعات و رابطین فرهنگی امور و ادارات آبفا تابعه شرکت آبفا استان فارس تجلیل شد
    به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس طی مراسمی با حضور حجت الاسلام سقاچی دبیر ستاد اقامه ی نماز استان فارس، مهندس محمد علی قلندری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ، مهدوی رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان فارس، و جمعی از اعضاء شورای فرهنگی شرکت آبفا استان فارس، از زحمات ۲۴ تن از ائمه ی جماعات و رابطین فرهنگی امور و ادارات آبفا شهرستان های ستان فارس تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس در این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید، مهندس قلندری مدیر عامل شرکت آبفا استان  فارس طی سخنانی به توصیف ارزش آب از دیدگاه شریعت اسلام پرداخت و شکرگزاری خداوند به پاس خلق این نعمت بی بدیل را موجب وفور نعمت دانست.. وی با تشریح وضعیت منابع آب استان و کم آبی ناشی از خشکسالی های سنوات اخیر اظهار داشت : بی تردید در کنار مدیریت مصرف و تقاضا ، صرفه جویی در مصرف آب نیز نشانه ی شکرگزاری خداوند و از مهمترین مؤلفه های برون رفت از بحران کم آبی است . مهندس قلندری افزود : باید به سمتی برویم تا مولفه های موثر در مدیریت مصرف محقق گردد و این امر جز با بستر سازی فرهنگی جامعه با مشارکت عمومی میسر نخواهد شد. وی در بخش دیگری از سخنان خود تریبون نماز جمعه و نماز جماعات را فرصت مغتنمی برای ترویج فرهنگ صرفه جویی در جامعه عنوان و خواستار اهتمام ائمه ی جماعات در اشاعه ی فرهنگ صرفه جویی در میان نمازگزاران از طریق این تریبون  شد.  
گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس حاکی است، در این مراسم حجت الاسلام سقاچی دبیر ستاد اقامه ی نماز استان فارس نیز طی بیاناتی با استناد به آیات قرآنی به اهمیت آب و تأثیر ایمان مردم و شکرگزای از خداوند به پاس نزول رحمت الهی در تداوم برکات آسمانی پرداخت.
 بنا بر همین گزارش، در این مراسم مهدوی رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان فارس هم طی بیاناتی امر به معروف و نهی از منکر را موجب تعالی جامعه و رشد دین مداری عنوان نمود و بسیاری از مشکلات اجتماعی را ناشی از کمرنگ شدن این مهم توصیف نمود.
گفتنی است در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر از زحمات ائمه ی جماعات و رابطین فرهنگی ۱۲ امور و ادارات آبفا تابعه ی شرکت آبفا استان فارس قدردانی شد

 

حوزه خبر: 
دفتر امور فرهنگی و دینی
تاریخ خبر: 
۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲:۳۰بعدازظهر
خبر