برگزاری سمینار آموزشی نقش بانوان در مدیریت مصرف آب با حضور بانوان شهرستان خرم بید

کارگاه آموزشی نقش بانوان خانه دار در مدیریت مصرف آب با حضور جمعی از اعضای کمسیون امور بانوان ، مربیان مدارس ابتدایی و بانوان خانه دار شهرستان خرم بید برگزار و اصول و روش های کاربردی صرفه جویی در مصرف آب ارائه گردید.
به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس، طی یک سمینار آموزشی با عنوان نقش بانوان خانه دار در مدیریت مصرف آب و با حضور علی شبانی معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آبفا استان فارس، علیزاده معاون فرماندار شهرستان خرم بید، آزادی مدیر امور آبفا شهرستان خرم بید و جمعی از اعضای کمسیون امور بانوان ، مربیان مدارس ابتدایی و بانوان خانه دار این شهرستان برگزار و اصول و روش های کاربردی صرفه جویی در مصرف آب به شرکت کنندگان ارائه گردید.
این گزارش حاکی است در سمینار آموزشی مذکور که به همت امور آبفا شهرستان خرم بید و با همکاری فرمانداری و آموزش و پرورش این شهرستان برگزار گردید، شبانی طی سخنانی ضمن تشریح وضعیت منابع آب در شهرستان خرم بید و استان فارس بیان داشت: استان فارس یکی از مناطق خشک و نیمه خشک کشور می باشد که به دلیل بروز خشکسالی های متوالی در سنوات اخیر و عدم بارش مطلوب باران در سال جاری با بحران منابع آب وکم آبی مواجه گردیده است که با ادامه ی این شرایط وضعیت دشواری در آتی خواهیم داشت. در همین راستا شهرستان خرم بید نیز وضعیت مطلوبی در منابع آب زیر زمینی ندارد و بدیهی است که باید با مدیریت مصرف آب وضعیت موجود مدیریت و کنترل شود. وی ادامه داد: متاسفانه فرهنگ استفاده ی بهینه از آب آشامیدنی به جایگاه مطلوب خود دست نیافته است و لازم است در این خصوص اقدامات ویژه ی فرهنگی و آموزشی صورت گیرد. شبانی در ادامه با تأکید بر لزوم مدیریت مصرف آب تصریح کرد:شرایط به گونه ای است که می طلبد با فرهنگ سازی و ترویج اصول صرفه جوئی در جامعه و نیز احساس مسئولیت تک تک شهروندان فهیم در استان از وضعیت تنش زای کنونی عبور کنیم و یا دست کم آثار کم آبی را به حد اقل ممکن برسانیم.وی تصریح کرد:یکی از اقشاری که می توانند نقش به سزایی در مدیریت مصرف آب و صرفه جویی در مصرف آن داشته باشند بانوان جامعه به ویژه زنان خانه دار می باشند. معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آبفا استان فارس وضعیت کنونی منابع آب را بسیار حساس توصیف و خواستار مشارکتی همگانی برای مدیریت مصرف آب و مصرف بهینه ی این مایه ی حیات بخش شد. وی در پایان ضمن یاد آوری و اشاره به کاربردی ترین اصول و روش های صرفه جویی در مصرف آب خاطر نشان کرد: به یاد داشته باشیم منابع خدادادی آب، میراث آیندگان است و امانتی است نزد ما که باید به نسلهای آینده بسپاریم. ما در مقابل نسلهای آینده مسئولیم.
گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس حاکی است در این سمینار، علیزاده معاون فرماندار شهرستان خرمبید نیز طی سخنانی ظمن ابراز خرسندی از برگزاری این سمینار آموزشی، مدیریت مصرف را تنها راه گذر از بحران کم آبی عنوان و بیان داشت: بی تردید بانوان خانه دار می توانند در مدیریت مصرف آب و آموزش اصول صرفه جویی به کودکان نقشی سازنده و موثر را ایفا نمایند.
گفتنی است در این سمینار آموزشی علاوه بر توزیع بروشور های آموزشی اصول مصرف بهینه ی آب در خانه و خانواده، جوایزی نیز به تعدادی از بانوان شرکت کننده اهداء گردید.

حوزه خبر: 
سایر
تاریخ خبر: 
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵قبل‌ازظهر
خبر