دانش آموزان مدارس ابتدایی شهر خرامه به منظور ترویج اصول صرفه جویی در مصرف آب همصدا شدند

دانش آموزان دبستان های ابتدایی شهر خرامه طی برنامه های جداگانه ی فرهنگی به منظور ترویج اصول صرفه جویی در مصرف آب در مدرسه و خانواده با همدیگر هم پیمان شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس، ۱۳۰ تن از دانش آموزان ابتدایی دبستان آیت ا... ربانی شهر خرامه طی برنامه ای شاد و کودکانه که با حضور مهراب بهنام مدیر روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس ، حمید رضا قناعت پیشه مدیر امور آبفا شهرستان خرامه و جمعی از اولیاء این دبستان پسرانه برگزار شد، راهکارهای عملی صرفه جویی در مصرف آب را در قالب جنگ شادی و برنامه های آموزشی کودکانه با مضمون صرفه جویی در مصرف آب و برگزاری مسابقه با مشارکت دانش آموزان فرا گرفتند.

بنا براین گزارش: در این برنامه که با سخنانی از سوی مهراب بهنام همراه بود ،وی ضمن تشریح  وضعیت منابع آب استان و شهرستان خرامه و همچنین تأکید بر لزوم اصلاح الگوی مصرف آب ، تعدادی از روشهای صرفه جویی در خانه و مدرسه را به دانش آموزان آموزش داد. در این برنامه ی فرهنگی علاوه بر توزیع بروشور های صرفه جویی در مصرف آب با هدف آموزش روش های کاربردی صرفه جویی در مصرف آب و نهادینه کردن اصول مصرف بهینه ، به تعدادی از دانش آموزان جوایزی اهداء شد.

گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس حاکی است پس از این جشن دانش آموزی در نشست دیگری با حضور مهراب بهنام مدیر روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس، زارع رئیس اداره ی آموزش و پرورش شهرستان خرامه و مدیران دبستان های شهر ستان خرامه کاربردی ترین روش های صرفه جویی و روش ترویج آن در میان دانش آموزان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.مهراب بهنام در این نشست ضمن اشاره به تفاهمنامه ی فرهنگی اخیر شرکت آبفا استان فارس و اداره ی کل آموزش و پرورش این استان اظهار داشت:  ما عقیده داریم آموزش و پرورش محل آموزش بنیادی جامعه و بستر سازی فرهنگی است.بنابراین رویکرد متولیان تأمین آب کشور و استان افزایش همکاری میان امور آبفا و ادارات آموزش و پرورش در شهر ها به منظور نهادینه کردن اصول صحیح مصرف آب در جامعه از طریق مدارس است.

همین گزارش می افزاید در این نشست، رئیس آموزش و پرورش خرامه نیز ضمن تأکید بر لزوم تعریف سازوکارهای جدید فرهنگی در حوزه ی مصرف بهینه ی  آب ، مسئولین آموزش و پرورش و مدارس شهرستان خرامه را آماده ی انجام اقدامات گسترده فرهنگی به منظور این فرهنگسازی اعلام نمود.

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵ قبل از ظهر
خبر