مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس از آغاز بهره برداری فاز اول شبکه ی جمع آوری و تصفیه خانه ی فاضلاب شهرنورآباد با حضور وزیر نیرو خبر داد

مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس از آغاز بهره برداری فاز اول شبکه ی جمع آوری و تصفیه خانه ی فاضلاب شهر نورآباد با حضور وزیر نیرو  و مدیر عامل شرکت مهندسی آبفا کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس، مهندس محمد علی قلندری مدیر عامل شرکت آبفا این استان طی گفتگویی به سفر دکتر اردکانیان وزیر نیرو به استان فارس در هفته ی جاری اشاره و از افتتاح تصفیه خانه ی فاضلاب شهر نورآباد به دست وزیر نیرو خبر داد. وی در همین راستا به بیان مزایای بهره برداری از طرح فاضلاب پرداخت و اظهار داشت: جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب از نظر ارتقاء سطح بهداشت عمومی و حفظ محیط زیست و همچنین استفاده از پساب تصفیه شده در کشاورزی و صنعت و همچنین رونق اقتصادی از طریق ایجاد کار و اشتغال بسیار حائز اهمیت می باشد. مهندس قلندری ادامه داد: بر همین اساس و در ادامه ی بهره برداری از خدمات شایسته ی دولت در کشور و به ویژه استان پهناور فارس، با توجه به اهمیت موضوع و طی رایزنی های انجام شده برآنیم تا به لطف خداوند طی این سفر پر خیر، فاز اول شبکه ی جمع آوری و تصفیه خانه ی فاضلاب شهر نورآباد، به دست وزیر محترم نیرو افتتاح و در مدار بهره برداری قرار گیرد.

این گزارش حاکی است، مهندس قلندری در تشریح مشخصات طرح فاضلاب شهر نورآباد بیان داشت: این طرح شامل ۳ کیلومتر خط انتقال و ۶۴ کیلومتر شبکه ی جمع آوری اصلی و فرعی فاضلاب می باشد. تصفیه خانه ی این طرح در دو مدول طراحی شده که مدول اول آن با ظرفیت ۷۶۰۰ متر مکعب در شبانه روز به روش لجن فعال _ هوادهی گسترده با قابلیت حذف ازت ( در توسعه های آتی با فرآیند BNR  از نوع A2O ) با صرف اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال در مدار بهره برداری قرار می گیرد. با بهره برداری از فاز اول این طرح ۸۲۰۰ خانوار شهر نورآباد از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

حوزه خبر: 
دفترمدیرعامل
تاریخ خبر: 
۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰قبل‌ازظهر
خبر